Musick Magazine

Metal Magazine

October Tide – nowa płyta w Agonia Records

Szwedzcy melodyjni Doom/Death metalowcy, OCTOBER TIDE, podpisali umowę wydawniczą z Agonia Records. Nowy album grupy – następca “Tunnel Of No Light”z 2013 – jest obecnie w fazie pre-produkcji, a jego przewidywana data wydania to początek 2016.

OCTOBER TIDE został założony w 1995 przez muzyków KatatoniiJonas’a Renske i Fred’a Norrman’a. Po wydaniu dwóch, obecnie kultowych krążków: “Rain Without End” (1997) oraz “Grey Dawn” (1999), zespół przestał istnieć na ponad 11 lat.

W 2009 Szwedzi wznowili działalność z zamiarem wzniesienia swojej wizji melodyjnego doom/death metalu na kolejny poziom. Wraz z nowym perkusistą,Jocke’m Wallgren’em (Valkyrja, Astrophobos), muzycy koncentrują swoje siły na nadchodzącym, piątym albumie.

Jak komentuje gitarzysta grupy, Emil Alstermark:

“Zawsze mieliśmy dobre zdanie o Agonii i ich podejściu do cięższej muzyki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków umowy jakie nam zaoferowali. Agonia to świetne wydawnictwo i dobry partner do współpracy dla projektu jakim jest October Tide. Obecnie kończymy pre-produkcje albumu i mamy nadzieję, że już wkrótce zaprezentujemy wam odrobinę nowego materiału”.

unnamed (11)

Skład:
Alexander Högbom – wokal
Fredrik Norrman – gitary
Mattias Norrman – bass
Emil Alstermark – gitary
Jocke Wallgren ? perkusja