Musick Magazine

Metal Magazine

Kadavar ponownie w Polsce.

Niezbyt długo musieliśmy czekać na kolejne koncerty niemieckiej retro-rockowej grupy Kadavar. Po dwóch występach w zeszłym roku brodate trio zagra w grudniu w Gdańsku, Krakowie oraz ponownie w Warszawie.

Knock Out Productions i B90 prezentują muzyczną podróż w czasie. W hippisowskie lata 70. polecimy z mistrzami retrorockowego grania ? Kadavar. Razem z niemiecką formacja na pokład wehikułu czasu wsiądą amerykańscy zfuzzowani skaterzy z The Shrine i wąsaci oldschoolowcy z szwedzkiegoHorisont. Terminy i miejsca odlotu: 11.12, Gdańsk, B90; 12.12, Warszawa, Progresja; 13.12, Kraków, Fabryka.

KADAVAR (Niemcy) stoner rock, rock psychodeliczny, hard rock, doom
+
The Shrine (USA) rock psychodeliczny, punk, stoner
Horisont (Szwecja) old school hard rock, heavy metal

Kiedy: 11 (piątek) grudnia 2015
Gdzie: Gdańsk @ B-90, ul. Doki 1
Bilety: 65 zł ? przedsprzedaż, 75 zł ? w dniu koncertu
Organizator: B90

Kiedy: 12 (sobota) grudnia 2015
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 65 zł ? przedsprzedaż, 75 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 13 (niedziela) grudnia2015
Gdzie: Kraków @ Fabryka, ul. Zabłocie 23
Bilety: 65 zł ? przedsprzedaż, 75 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety na gdański koncert: http://www.b90.pl/bilety/

Zapraszają:
Knock Out Producions
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
i
B90
http://www.b90.pl/klub/
https://www.facebook.com/B90klub

kadavar

KADAVAR (Niemcy) rock psychodeliczny, hard rock, doom:

Wilk, tygrys i smok ? takie ksywki noszą trzej panowie ukrywający się za nazwą Kadavar. Nazwą, która narodziła się w 2010 roku w Berlinie za sprawą Christopha Lindemanna (Lupusa, czyli wilka) i jego imiennika Bartelta (Tigera, czyli tygrysa). Był jeszcze trzeci pan o ksywce Mammoth, (mamut, Philip Lippitz). Mamuty, jak wiadomo, wyginęły. Pan Mamut z Niemiec żyje i ma się dobrze, ale z Kadavar odszedł w 2013 roku, robiąc tym samym miejsce dla Dragona (Smoka), czyli Simona Bouteloupa. W świecie rocka i metalu od wielu lat modne są podróże w czasie. Przede wszystkim do lat 60., 70. Gdy ?zioło? było niczym chleb powszedni, dzień bez zakrzywionej świadomości był dniem straconym, a na scenach królowały rock psychodeliczny, podlany psychodelią i bluesem hard rock. Takie podróże, z dodatkowym pasażerami w postaci stonera i doomu, Kadavar sobie upodobał i na nie nas zabrał już dwukrotnie, na płytach ?Kadavar?, po której zafascynował się nimi Nuclear Blast, i nagranym właśnie dla nich albumem ?Abra Kadavar?. Świetne riffy, kapitalny klimat, znakomity warsztat, plus parę hitów, jak choćby ?Doomsday Machine?. W chwili, gdy publikujemy tę informację, Niemcy są na zaawansowanym etapie prac nad trzecią płytą.
Sprawdź jeśli lubisz: Black Sabbath, Orchid, Graveyard, Witchcraft, Pentagram ?
https://www.facebook.com/KadavarOfficial
https://www.youtube.com/watch?v=4pTa5VeYE30

THE SHRINE (USA) rock psychodeliczny, punk, stoner:
Pochodzą z Venice w Kalifornii, czyli miasteczka, w którym legendarni The Doors raczyli się dragami na plaży i w którym różne wariactwa wyrabiał Hank Moody, bohater serialu ?Californication?. The Shrine powstali w 2008 roku. Jak ktoś to barwnie opisał, ich muzyka jest jakby Black Sabbath wpadli po paru drinkach na koncert Circle Jerks, zachwycili się nimi, wpadli do pierwszej lepszej sali prób, wzięli instrumenty, ale z powodów dla nich niewyjaśnionych grali kawałki Thin Lizzy z Keithem Moonem za perkusją. Przekładając to z polskiego na nasze: panowie uwielbiają ciężkie i mocne riffy, jest też w nich punkowo hardcore’owy sznyt, lecz nie stronią również od melodyjnego hard rocka. Na koncie mają dwie duże płyty, ?Primitive Blast? i ?Bless Off?. Koniecznie sprawdźcie obydwie! Ich zawartość pięknie podsumował jeden z amerykańskich recenzentów: jest na nich muzyka, która stanowi idealny podkład do wszelkiej rozpusty z udziałem długowłosych kolesi. Odpowiada za te dźwięki trzech panów: Josh Landau (wokal, gitara), Courtland Murphy (gitara basowa) i Jeff Murray (perkusja).
Sprawdź jeśli lubisz: Motorhead, The Hellcopters, Turbowolf, Brant Bjork, Fu Manchu ?
http://theshrinefuzz.tumblr.com/
https://www.facebook.com/theshrinefuzz
https://www.youtube.com/watch?v=iXbI937TooU

HORISONT (Szwecja) old school hard rock, heavy metal
Göteborg to nie tylko melodyjny death metal, Fredman Studio, In Flames. Potrafią tam również grać rockowo-metalową muzę w stylu lat 70. A na pewno potrafią to robić Axel (wokal), Charles (gitara), Tom (gitara), Magnus (gitara basowa) i Pontus (perkusja), czyli zespół Horisont, powstały w 2006 roku. Wszyscy noszą wąsy, lub brodo wąsy, i wyglądają jakby urwali się z fotografii w jakimś magazynie muzycznym sprzed 40 lat. Jak to Szwedzi, mają wielki dryg do pięknych melodii. Można się o tym przekonać słuchając chociażby ostatniego singla ?Break The Limit? z 2014 roku. Oprócz niego w dorobku kapeli znajdują się trzy długograje ? ?Tv? Sidor Av Horisonten?, ?Second Assault?, ?Time Warriors? oraz singel ?Writing On The Wall?. Obecnie wydaje ich wytwórnia Rise Above, należąca do Lee Dorriana (eks-Napalm Death, eks-Cathedral).
Sprawdź jeśli lubisz: Witchcraft, Kadavar, Pentagram, NWOBHM ?
http://www.horisontmusic.com/
https://www.facebook.com/horisontmusic
https://www.youtube.com/watch?v=wHYdflHxoWI