Musick Magazine

Metal Magazine

Divine Weep: okładka i szczegóły nowej płyty

Świętujący 20. rocznicę powstania heavymetalowy zespół Divine Weep, ukończył nagrania nowej płyty, zatytułowanej “Tears of the Ages”.

Na płycie znajdzie się dziewięć kompozycji, łącznie z ubiegłorocznym singlem “Age of the Immortal”, jak również bonus w postaci polskojęzycznej wersji utworu tytułowego ? “Łzy wieków”. W tym utworze będzie można usłyszeć Wojciecha Hoffmanna z grupy Turbo, który zagrał gościnne solo.

Płyta “Tears of the Ages” ukaże się prawdopodobnie jeszcze tego lata dzięki współpracy z amerykańską wytwórnią Stormspell Records, która złożyła ciekawą ofertę wydania krążka w serii “Trend Killers”, będącej hołdem dla kultowej serii “Price Killers” z lat 80.

Gotowa jest już okładka płyty, którą stworzył Piotr Szafraniec, znany ze współpracy z takimi zespołami jak CETI, Thy Disease czy Lost Soul. Zespół tak opowiada o współpracy z grafikiem:

“Chcieliśmy, aby okładka naszej płyty była odzwierciedleniem zawartości muzycznej, łączącej oldschoolowy styl rodem z lat 80. ze współczesnością. Piotr dość wiernie zobrazował naszą wizję. Mamy więc zestawienie elementów kojarzących się z różnymi epokami, symbolizującymi minione wieki, upadłe cywilizacje przykryte kurzem, zderzone ze światem współczesnym, w którym nie ma miejsca na sentymenty. To także wyraźna próba zamknięcia pewnego etapu życia zespołu i ukierunkowanie na przyszłość, rozwój, zmierzenie się z dzisiejszymi realiami. Wielkie znaczenie ma tu symboliczna garść pyłu unoszonego z wiatrem i zniszczony oręż. Nie chcemy być rycerzami, o których świat zapomniał – chcemy z podniesionym czołem iść do przodu, nie oglądając się za siebie”.

divine-weep-okladka