Musick Magazine

Metal Magazine

Centinex: klip do Moist Purple Skin

Zjednoczona po latach death metalowa formacja CENTINEX udostępniła nowe wideo do utworu “Moist Purple Skin”, pochodzącego z wydanego w 2014 roku albumu“Redeeming Filth”.

Klip jest dostępny tutaj:

“Redeeming Filth” to dziewiąty longplay zespołu, nagrany po wieloletniej przerwie.  Stanowi powrót do ducha znanego z debiutanckiego albumu formacji (wydanego w 1992 roku), “Subconscious Lobotomy”. Album jest również silne zainspirowany florydzką sceną death metalową wczesnych lat 90-tych.

W skład CENTINEX wchodzą Martin Schulman (Demonical) na basie, Sverker Widgren (Demonical, Diabolical) na gitarach, Alexander Högbom (October Tide,Spasmodic) za mikrofonem oraz Kennet Englund (Interment, Centinex 1999-2003) na perkusji. Jak komentuje założyciel formacji, Martin: “Jesteśmy podekscytowani podpisaniem nowej umowy z Agonia Records. Cieszymy się z takiego obrotu wydarzeń i uważamy, że ludzie stojący za tym wydawnictwem rozumieją naszą artystyczną wizję oraz to, czym obecnie jest Centinex”.

Następca “World Declension” z 2005 roku został nagrany w Amplified Studios. Miksem i masteringiem zajął się Ronnie Björnström (Aeon) w Garageland Studios. Okładkę albumu przygotowało studio graficzne Twilight 13 Media (At The Gates,Arch Enemy, Darkthrone).

Album jest dostępny jako digipack CD, czarny winyl oraz limitowany brązowy winyl(a także w wersji cyfrowej).