Musick Magazine

Metal Magazine

Saga Wikingów: film z wokalistą Amon Amarth w kinach od 1 maja

1 maja na ekrany kin trafi ?Saga Wikingów? ? epicka opowieść o czasach, gdy skandynawscy wojownicy siali postrach w całej Europie. W międzynarodowej koprodukcji, zrealizowanej w mrocznym klimacie ?Gry o tron?, spotkały się gwiazdy hitów ?Czysta krew? i ?Piraci? ? Ryan Kwanten i Tom Hopper, wspierane przez piękną Charlie Murphy (?Tajemnica Filomeny?) oraz Eda Skreina ? nową twarz Hollywood (?Deadpool?, ?Gra o tron?, ?Transporter: Refueled?).

Dlaczego tym razem piszemy o filmie, a nie muzyce? Otóż w tym obrazie wystąpił Johan Hegg, wokalista Amon Amarth. Dla fanów tego zespołu i naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania jest 5 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu w Warszawie. Szczegóły poniżej.

Plakat_Saga_WikingowWygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna (Tom Hopper), wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean (Charlie Murphy), córka króla Szkotów ? Dunchaida (Danny Keogh). Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado ? oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców Hjorr (Ed Skrein) i Bovarr (Anatole Taubman). Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall (Ryan Kwanten), który zna lokalizację Ścieżki Węża ? zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.

 

 

 

 

Aby wziąć udział w losowaniu zaproszeń, udostępnij publicznie link z naszego profilu FB i wyślij na adres promo@musickmagazine.pl odpowiedź na pytanie:

Jaki tytuł nosi utwór Amon Amarth, do którego nakręcono teledysk promujący film Saga Wikingów?

Rozwiązanie konkursu w poniedziałek o 21:00. Przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się 29 kwietnia w warszawskiej Kinotece o godzinie 20:30.

SAGA WIKINGÓW w kinach od 1 maja 2015

?Nortmen: A Viking Saga?

Gatunek: przygodowy/akcja

Produkcja: Niemcy/RPA/Szwajcaria 2014

Reżyseria: Claudio Fäh (?Snajper: Kolejne starcie?, ?Człowiek Widmo 2?)

Scenariusz: Matthias Bauer i Bastian Zach (?Wycieczka bez powrotu?)

Obsada: Ryan Kwanten (?Czysta krew?, ?Dead Silence?, ?Nie ma tego złego…?), Tom Hopper (?Piraci?, ?Przygody Merlina?, ?Tormented?), Charlie Murphy (?Tajemnica Filomeny?, ?Love/Hate?), James Norton (?Wyścig?, Była sobie dziewczyna?), Danny Keogh (?Invictus – Niepokonany?, ?Death Race 2. Wyścig śmierci 2?)