Musick Magazine

Metal Magazine

Satyricon: przeczytaj fragment wywiadu

Norwescy giganci black metalu – Satyricon –  przyjadą do Polski już 21.04. Wtedy też na rynku będzie zapewne najnowszy numer Musick, w którym przeczytacie wywiad z Frostem, perkusistą zespołu. Poniżej znajdziecie jego fragment. Zapraszamy do lektury!

Koncert Satyricon odbędzie się w warszawskiej Progresji. Jako supporty wystąpią Oslo Faenskap i Vredehammer.

Tajemniczy człowiek za perkusją Satyricon mówi bardzo powoli, jakby ważył każdą głoskę i chętnie używa słów, które dla większości Anglosasów dostępne są tylko na kartach tezaurusa.

O koncercie w operze:

Występ w operze ma jednak bardzo szczególny charakter, towarzyszy mu aura czegoś podniosłego i ceremonialnego. Nie był to więc konwencjonalny koncert rockowy czy metalowy, a świadomość tego przyczyniła się jedynie do atmosfery tamtego wieczoru. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogłem tam być i że wszystko poszło tak, jak zaplanowaliśmy. Mamy co wspominać do końca życia.

O ewolucji black metalu:

Potrzebna jest więc rewolucja, która wyrwałaby black metal z tego błędnego koła naśladownictwa i sztampy. Jako Satyricon robimy wszystko własnymi sposobami, nigdy nie trzymaliśmy się żadnej formuły i nie dbamy o konwencje. Czy całe środowisko jest jednak gotowe postępować podobnie? Tego nie wiem. Pamiętajmy, norweski black metal zapoczątkowała banda siedemnasto-osiemnastolatków robiących coś nieprzewidywalnego i ekstremalnego, naładowanego mrokiem i treścią. Chciałbym znów zobaczyć młodzież robiącą coś podobnego (…)

O samookaleczaniu się:

Potrafię posunąć się bardzo daleko dla osiągnięcia celów, w które wierzę i to chyba jest mój największy wkład do sztuki. Często czuję potrzebę eksperymentowania na samym sobie, co nie zawsze jest bezpieczne.

Więcej przeczytacie w nowym numerze, który w sprzedaży już niedługo.

PRENUMERATA: http://musickmagazine.8merch.com

Frost - Satyricon