Musick Magazine

Metal Magazine

Minsk: trzeci utwór z ‘The Crash & The Draw’

Minsk zaprezentował kolejny nowy utwór. Po “To The Garish Remembrance Of Failure” i ?The Way Is Through?, światło ujrzało nagranie ?When The Walls Fell?. Już 13 kwietnia zespół wystąpi na jedynym koncercie w Polsce. W klubie Hydrozagadka (Warszawa) towarzyszyć mu będą Floor i Entropia.

 

Wszystkie utwory zapowiadają płytę ?The Crash & The Draw?. To pierwsze od sześciu lat wydawnictwo. Premiera płyty odbędzie się 6 kwietnia, równo na tydzień przed koncertem w Hydrozagadce!


Minsk ? When The Walls Fell

 

MINSK (sludge/post metal/USA)
https://www.facebook.com/Minsk
http://minskband.bandcamp.com/

Zespół założony w 2002 roku w Chicago. W ich muzyce króluje sludge, psychodelic i ambient.
Wielu krytyków skłania się do nazywania ich twórczości muzyką “głęboko duchową i emocjonalną”.
Nazwa zespołu pochodzi od stolicy Białorusi i symbolizuje przetrwanie w cierpieniu i odradzanie się mimo wielu klęsk ? te motywy często pojawiają się w tekstach kapeli.
Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Sanford Parker, który czuwał nad studyjnym brzmieniem takich kapel, jak Buried At Sea, Yakuza, Corrections House, Pelican, czy Eyehategod. Premiera krążka ?The Crash & The Draw? zaplanowana została na 6 kwietnia 2015 roku.

FLOOR (sludge/stoner/USA)
https://www.facebook.com/floorofficial

Powstali w 1992 roku z inicjatywy Steve?a Brooksa. Ich brzmienie wyróżniały dwie nisko strojone gitary i brak basu. Do 2002 roku, w którym ukazał się album zatytułowany po prostu ?Floor? wydali tylko kilka EPek i 7″.

?Oblation? to klimatyczny, lekko melancholijny, wpadający w ucho stoner/sludge, oparty o pulsujące riffy bardzo nisko nastrojonych gitar i dźwięczny głos Brooksa, co w połączeniu z prostymi partiami perkusji daje efekt płynącej ściany dźwięku.

Weteranów zapraszać na ten koncert nie trzeba, dla młodszych słuchaczy i fanów kapel jak Kylesa, Baroness, Mastodon, The Melvins czy Red Fang jest to świetna okazja by poznać bliżej legendę sceny sludge i stoner. 

ENTROPIA (black/post metal/PL)
https://www.facebook.com/mourningentropia
http://entropia.bandcamp.com/

Entropia to powstały jesienią 2007 roku w Oleśnicy zespół, którego muzykę zdefiniować można jako metal eksperymentalny, wpisujący się w zdobywający coraz większą popularność nurt zwany post metalem. Obecnie Entropia skłania się ku dokonaniom nowoczesnej sceny black metal spod znaku deafheaven.

28 lutego 2013 roku ukazał się ich debiutancki album – “Vesper” – 50 minut atmosferycznego black metalu, doomowego ciężaru i post-rockowej przestrzeni. Zespół aktualnie kończy prace nad nowym krążkiem.

13.04.2015 (poniedziałek)
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)
Floor, Minsk, Entropia
BILETY: 45 PLN (przedsprzedaż) / 55 PLN (w dniu koncertu)
Bilety w przedsprzedaży dostępne TYLKO na stronie: https://www.bilety24.pl/koncert/floor-minsk-entropia-13-04-2015-hydrozagadka-warszawa-85134
Facebook: https://www.facebook.com/events/384797415016578/
Last.fm: http://www.lastfm.pl/event/4019152