Musick Magazine

Metal Magazine

Negura Bunget: początek transylwańskiej trylogii

Za sprawą płyty Tău, wydanej miesiąc temu orędownicy transylwańskiego folkloru otworzyli nowy rozdział w swojej twórczości. Jest to pierwszy album dla Prophecy Productions, jak również pierwszy z cyklu Transilvanian Trilogy.

Od poniedziałku ten ciekawy zespół zaczyna polską część trasy promującej najnowszy materiał.


Transylwańska Trylogia w wykonaniu Negura Bunget ma być dźwiękową i wizualną historią ich ojczyzny. Pierwsza część traktuje o rumuńskiej przyrodzie, natomiast dwie kolejne podejmą temat człowieka tamtych ziem, jego tradycji, duchowości i zwyczajów.
Na Tau, każdy z ośmiu utworów przedstawia odrębny, mistyczny krajobraz, jego legendy i znaczenie. Wszystko to jest zilustrowane dzwiękami znanymi z twórczości Rumunów. Mamy tu więc surowy black metal, ale i wiele folkowych partii, odegranych na prawdziwych ludowych instrumentach, po raz pierwszy w historii zespołu na dętych. Wśród gości udzielających się na płycie znajdziemy Rune Eriksena (Aura Noir, Twilight of the Gods, ex-Mayhem; ggitara w “Impodobeala Timpului”), Sakisa Tolisa (Rotting Christ; wokale w “Tarim Vilhovnicesc”), Alexandrinę Hristov (wokale w “Impodobeala timpului”), Bean MC (Subcarpati, Suie Paparude; wokale w “La hotaru cu cinci culmi”).

Dech w piersiach, podobnie jak transylwański krajobraz, zapiera specjalna edycja albumu – 72 stronicowy artbook, który zawiera obszerne przypisy i trzy wideoklipy!

Tracklista:
1. Nametenie
2. Izbucul Galbenei
3. La Hotaru Cu Cinci Culmi
4. Curgerea Muntelui
5. Tarim Vilhovnicesc
6. Impodobeala Timpului
7. Picur Viu Foc
8. Schimniceste
Bonus CD (artbook)
1. La Hotaru Cu Cinci Culmi (alternate version)
2. Impodobeala Timpului (alternate version)

Bonus DVD (artbook)
1. Nametenie (video clip)
2. Curgerea Muntelui (video clip)
3. Schimniceste (video clip)
4. Negura Bunget interview by Metal Hammer UK

Koncerty Negura Bunget w Polsce:

6.04. – Szczecin
7.04. – Poznań
8.04. – Wrocław
9.04. – Kraków
14.04. – Bielsko-Biała
15.04. – Łódź
16.04. – Warszawa
17.04. – Olsztyn

negura