Musick Magazine

Metal Magazine

Przybij piątkę / ANTIGAMA ? Wolni od schematów  

Premiera ?The Insolent? zbliża się niczym meteor. Musick bezczelnie wściubia nosa Antigamie do studia i przybijając piątkę z Sebastianem Rokickim, próbuje wywiedzieć się co będzie grane tej wiosny.

 ?The Insolent? anonsujecie jako materiał eksperymentalny. Na tyle, na ile to natenczas możliwe ? możesz to hasło rozwinąć i skonkretyzować?

Sebastian Rokicki: Eksperymentalny to dla nas wolny od schematów. ?The Insolent?  jest albumem, na którym jeszcze bardziej odkrywamy nasze muzyczne światy i inspiracje. To kolejny rozdział opowieści, złożona historia, w której na różne sposoby bawimy się dźwiękiem i słowem.

Zdradź jaki konkretnie będzie od strony ?praktycznej? wymiar gościnnego udziału Władysława Komendarka na ?The Insolent?.

Władysław Komendarek wystąpił gościnnie w utworze ?Out Beyond?, na którym odlatujemy razem na Zeta Retikuli IV. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się nawiązać współpracę z prawdziwą legendą muzyki elektronicznej. Legendą, która z radością i entuzjazmem podeszła do tematu i bez najmniejszego problemu odnalazła się w naszej twórczości. Gudonis to prawdziwy artysta i wyjątkowy człowiek, a sam utwór jest jednym z moich faworytów na nowej płycie.

10354075_10153022977244318_6136310802314354345_n

I jeszcze w kontekście tych eksperymentów: agresywny pęd Pavulona z ?Meteor? został na ?The Insolent? jakoś przyhamowany, inaczej akcentowany?

Agresywny pęd Pavulona został tym razem kompletnie zerwany ze smyczy. Paweł zagrał nieszablonowo i po raz kolejny udowodnił, jak bardzo wszechstronnym jest bębniarzem. W Antigamie ma całkowitą swobodę w komponowaniu i dzięki temu jest bardzo otwarty i kreatywny. To prawdziwy potwór przy bębnach, a ?The Insolent? udowodni to już wkrótce.

Skład tegorocznej edycji Maryland Deathfest przytłacza. Z jakimś specjalnym nastawieniem i oczekiwaniami Antigama frunie do Baltimore? Planujecie w Stanach jakieś dodatkowe koncerty przy okazji tego festiwalowego? 

Na Maryland Deathfest lecimy już po raz drugi. Poprzednio graliśmy tam w 2009 roku. Atmosfera festiwalu jest rewelacyjna i nie możemy się doczekać zaprezentowania tam nowego albumu na żywo. Bierzemy też udział w filmie o scenie grindcore pod tytułem ?Slave To The Grind? i podczas MDF będą kręcone sceny z naszym udziałem. Oprócz występu na Maryland Deathfest, gramy również małą trasę po wschodnim wybrzeżu Stanów wspólnie z Drugs Of Faith. Wszystkie nadchodzące wydarzenia to dobra okazja do świętowania przez nas 15 rocznicy powstania zespołu, która wypada właśnie w tym roku.

Jak ci siedzi ?Apex Predator Easy Meat??

Jak najbardziej. Ja wobec tego zespołu jestem zawsze idiotycznie bezkrytyczny.

 

 

rozmawiał: Sławek Łużny

 

https://www.facebook.com/Antigama

 

Fotografia: archiwum Antigama