Musick Magazine

Metal Magazine

XXV-lecie Christ Agony

W piątek, koncertem w Poznaniu, rozpocznie się trasa z okazji XXV-lecia Christ Agony – ikony polskiego black metalu.

Założony w roku 1990 zespół, którego liderem i głównym kompozytorem jest niezmiennie Cezar, jest jednym z najdłużej istniejących na naszej scenie.

Unikalny styl kompozycji, łączący melodyjne, epickie fragmenty z agresją i hipnotycznymi blackmetalowymi riffami nie umknął uwadze zachodnich wytwórni i w pierwszej połowie lat 90. Christ Agony było jedną z niewielu grup, wraz z Vader czy raczkującym wówczas Behemoth, których płyty dostępne były w całej Europie.

Upór i konsekwencja, a przede wszystkim nietuzinkowe zdolności Cezara, zaowocowały ‘trylogią’ – klasycznymi już pierwszymi płytami, eklektyczną ‘Darkside’ zdradzającą ogromne poza metalowe inspiracje czy mini albumem ‘Trilogy’ z wpływami industrialu.

Po krótkiej przerwie, Christ Agony powróciło w 2005 roku i wzmocnione przez Reyasha (Witchmaster, Supreme Lord, ex-Vader, ex-Profanum) pozostaje wierne black/doomowym korzeniom.

Dyskografię zamyka płyta ‘Nocturn’ z 2011, nagrana z Inferno za zestawem perkusyjnym, a na bieżący rok zapowiadany jest krążek ‘Legacy’.

Na nadchodzącej trasie wystąpią równiez Beheaded z Malty i polskie Devilish Impressions.

xxv-christ-agony

27.02. – U Bazyla, Poznań
28.02. – Luka, Łódź
01.03. – Harenda, Warszawa
02.03. – Wydział Remontowy, Gdańsk
03.03. – Nowy Andergrant, Olsztyn
04.03. – ACK, Białystok
05.03. – Graffiti, Lublin
06.03. – Vinyl, Rzeszów
07.03. – Tiger Riders, Chorzów
08.03. – 4 Róże, Zielona Góra