Musick Magazine

Metal Magazine

Przedsprzedaż wznowień Vader!

Witching Hour Productions anonsuje przedsprzedaż wznowień kultowych demówek olsztyńskiego Vader. Live in Decay, Necrolust  oraz Morbid Reich ukażą się na kasetach, płytach CD i ekskluzywnych winylach.

 

Te trzy wydawnictwa to pierwsze oficjalnie wydane nagrania polskiej legendy death metalu, które otworzyły drzwi na Zachód i podniosły żelazną kurtynę nie tylko dla ekipy Piotra Wiwczarka.

Z początkiem kwietnia 2015 mija blisko trzydzieści lat od pierwszej edycji Metalmanii na której zaszczyt miał wystąpić Vader, a sam Peter wspomina to wydarzenie tak:

?Występ na Metalmanii w kwietniu 1986 roku był jednocześnie pierwszym większym koncertem Vader. Kilkakrotnie byliśmy zapraszani na ten największy w Polsce festiwal Metalu, ale to właśnie pierwszą edycję pamiętam najdokładniej. Vader?a wybrano na podstawie kasety nagranej na jednej z prób, jaką wysłaliśmy wraz z całym materiałem promocyjnym do Katowic. Szczerze mówiąc, nikt z nas nie liczył nawet na odpowiedź? aż któregoś zimowego wieczora wpadł na salę prób Zbyszek z wypiekami na twarzy i gromkim: ?Jedziemy na Metalmanię!!!?. Zaskoczenie i radość można było porównać chyba tylko do podpisania kontraktu na debiut Vader dla Earache Rec. sześć lat później. Sam koncert przeleciał jak błyskawica. Strasznie rajcowała nas festiwalowa atmosfera, multum kapel ?po fachu?, no i świetne przyjęcie przez kilkutysięczną publikę. Dla młodej kapeli z Olsztyna było to przedpiekle wielkiego świata! Zapoznaliśmy się wtedy z Dragonem i Test Fobii Kreon. Byliśmy ortodoksami i szukaliśmy podobnych sobie ?dusz?. Metalmania była dla Vader przełomem pod jeszcze jednym względem. W drodze powrotnej pożegnaliśmy się ze Zbyszkiem ? współzałożycielem grupy. Chcieliśmy iść w zdecydowanie agresywną stronę muzyki ? grać szybciej i bardziej Diabelsko. Zbyszek nie chciał tak grać? Tak więc historia znanego dziś stylu Vader rozpoczęła się właśnie w kwietniu 1986 roku po festiwalu Metalmania?.

Przypomnimy muzyczne początki najważniejszego polskiego zespołu z pod znaku Death Metalu. Pierwsze trzy dema zespołu Vader: ? Live in Decay? , ?Necrolust? oraz ?Morbid Reich? zapoczątkowały światową ekspansję Mrocznej Rzeszy która trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Wszystkie trzy wydawnictwa doczekały się specjalnych edycji na które niewątpliwe zasługują. Będzie to również początek specjalnych wydawnictw które będą pojawiały w najbliższych miesiącach.
Przygotowaliśmy wydania w formie zwykłych CD, limitowanych digi packów, limitowanych kaset, oraz limitowanych winyli,do tego specjalne edycje koszulek oraz 3 specjalne wzory koszulek przygotowane na tę okazję przez samego Chrisa Moyena! Staraliśmy się aby wszystkie wydawnictwa zachowały swój pierwotny charakter i jak najlepiej oddawały klimat tamtych czasów. Nad całością graficznych przygotowań czuwał Peter który udostępnił większość oryginalnych materiałów zawartych na tych wydawnictwach. Zawartość muzyczna wszystkich demówek została także specjalnie odszumiona i przygotowana specjalnie pod każdy nośnik czyli vinyl, kasetę oraz CD. Staraliśmy się aby pod każdym względem wydawnictwa te miały charakter kolekcjonerski i mamy nadzieję że spełnią te oczekiwania.

 

vader