Musick Magazine

Metal Magazine

Operowe DVD Satyricon wyda Napalm Records

Norwescy giganci black metalu – SATYRICON – podpisali z Napalm Records kontrakt na wydanie ich najnowszego DVD Live At The Opera!

Satyr przybliża genezę Live At The Opera takimi słowami:
Wszystko zaczęło się tak naprawdę od jednego utworu – To The Mountains. I to półtora roku przed faktycznym koncertem. Wystąpiliśmy na zamkniętej imprezie w towarzystwie Royal Norwegian Opera Chorus i to nas bardzo zainspirowało. Zaproponowałem dyrygentowi, aby zaaranżować tak pełen koncert.

Rzeczone półtora roku spędziliśmy z Kjetilem Bjerkestrandem nad aranżacją chóru. Starałem się wybrać różne utwory, nie tylko typowe dla regularnego koncertu Satyricon, ani też specjalnie nie dobierałem utworów pod operowe wykonanie. Musiała być to mocna kombinacja. W takim ?Die By My Hand? użycie chóru jest oczywiste, bo tak jest w wersji studyjnej. Natomiast ?K.I.N.G.? to chyba jeden z największych naszych hitów i niekoniecznie wyobrażałem sobie go w tej wersji, ale jednak tchnęliśmy w ten utwór nowego ducha. 

K1600_satyr16


Planowaliśmy to tak długo, włożyliśmy w ten projekt mnóstwo pracy, a więc nagranie DVD było naturalną koleją rzeczy. Nie chcieliśmy jednak, żeby występ był pozbawiony duszy.

To nie jest Satyricon ‘best of’ w operze! To jest show!

 

Live At The Opera ukaże się 1 maja nakładem Napalm Records. Oprócz koncertu na DVD, wydawnictwo zawierać będzie dwie płyty CD z zapisem audio.

Trailer Live At The Opera:

www.satyricon.no
www.facebook.com/SatyriconOfficial
www.twitter.com/Satyrico
n
www.napalmrecords.com
www.facebook.com/napalmrecords