Musick Magazine

Metal Magazine

Betrayer – nowy album w marcu

Po latach nieobecności na scenę wraca legenda polskiego death metalu ? zespół Betrayer.  Album  zatytułowany ?Infernum In Terra? ukaże się 18 marca i będzie to wyjątkowe wydawnictwo, bo wyprodukowane w kooperacji między Mystic Production oraz Witching Hour.

Płyta została nagrana w Antubis Studio w Kwidzynie, w okresie od jesieni 2013 do lata 2014 zaś masteringu dokonali bracia Wiesławscy w Hertz Studio.


Obecnie Betrayer tworzą Piotr ?Berial? Kuzioła(bas, wokal) i Sławek ?Mokry? Tomkiewicz (gitara) z Koszalina oraz Krzysiek Tubaja (gitara) i Piotr ?Vjader? Majka (perkusja) z Kwidzyna.

berial

Album “Infernum In Terra” ukaże się w dwóch formatach – digipak oraz jako 12″ vinyl , płyta będzie również dostępna na wszystkich platformach cyfrowych.
Betrayer  na początku lat 90-tych, obok takich zespołów jak Imperator, Vader czy Armagedon, kształtował polską scenę death metalową. Powstały w Słupsku w 1989 roku, lata swojej świetności przechodził jako kwartet koszalińsko-słupski na początku lat 90-tych. W 1991 roku Betrayer  nagrał doskonałe oficjalne demo ?Necronomical Exmortis?, oraz w 1994 roku, debiutancki album?Calamity? , które po dziś dzień uważane są za kamienie milowe w historii polskiego death metalu. Płyta pod banderą Nuclear Blast ukazała się na całym świecie i była, obok ?The Ultimate Incantation? Vader, jedną z pierwszych, wydanych przez polski zespół na tak szeroką skalę. Betrayer  brał udział w najbardziej prestiżowych wówczas festiwalach jak choćby Metalmania, Death Metal Festiwval , Jarocin czy  S?thrash?ydło  oraz niezliczonej liczbie koncertów, gdzie  zagrał na jednej scenie z takimi zespołami jak, m.in. Morbid Angel, Deicide, Carcass, Death czy Cannibal Corpse.
Więcej informacji już wkrótce !!!