Musick Magazine

Metal Magazine

[stream] ROGI “The Black Lodge Tapes #1” EP

ROGI to projekt, który szerzej zaprezentował się za sprawą niedawnej trasy DZICZ u boku Furii, Witchmaster i Thy Worshiper, wzbudzając wiele skrajnych opinii i kontrowersji, mało kogo pozostawiając jednak obojętnym.

ROGI to ‘one man army of doom’ jak określa swój projekt Bartek R, wcześniej udzielający się m.in. jako gitarzysta olsztyńskiego zespołu NYIA, a także autor wielu okładek płyt i teledysków (m.in. Sweet Noise, Non Opus Dei, Morowe). W ROGI Bartek jednocześnie gra na perkusji, gitarze i śpiewa tworząc gigantyczną ścianę dźwięku – jeśli nie dowierzacie jak to możliwe, warto to przeżyć osobiście na koncercie.

Istotą ROGI jest żywa, prymitywna forma, artysta pozwala sobie na improwizację i pozostawianie niedoskonałości gdyż – jak mówi – wielu muzyków dzięki ogromnym możliwościom dzisiejszej technologii wpadło w pułapkę perfekcji zapominając, że nie chodzi w tym wszystkim o szukanie ideału. Najważniejsze są szczerość i emocje.
Materiał nagrany został całkowicie “na setkę” w The Black Lodge, bez poprawek i upiększeń, aby jak najlepiej oddać atmosferę podczas koncertów ROGI. Nagranie, miks i mastering zajęły łącznie 6 godzin.

Podobnie jak za projekt okładki i jej produkcję za każdy z tych etapów odpowiadał w całości Bartek. Każdy egzemplarz wydawnictwa zapakowany jest w ręcznie składany, malowany na czarno i tłoczony tekturowy gatefold z ręcznymi adnotacjami złotą farbą i specjalną książeczką – art bookiem “The Black Lodge Is Now”. EPka wydana została specjalnie na trasę DZICZ i po raz pierwszy dostępna jest publicznie do odsłuchu.

Można jeszcze nabyć pozostałe po trasie dostępne egzemplarze EP+artbook oraz koszulki i bluzy – bezpośrednio od ROGI poprzez FB, Bandcamp lub Allegro.

ROGI na FB: http://www.cultofrogi.com
ROGI na BANDCAMP: http://cultofrogi.bandcamp.com
CD/MC & MERCH: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=153230