Musick Magazine

Metal Magazine

Projekt O(draza?): w najbliższą sobotę w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Projekt O – muzycy Odraza podczas finału wydarzenia ‘Pamiętaj z nami’ wykonają utwór skomponowany do filmu przedstawiającego obóz w Płaszowie nakręconego ukrytą kamerą przez żołnierza AK Tadeusza Franiszyna.

Program przygotowany na sobotę 11 kwietnia 2015 r. będzie najbliższy dotychczasowym formom Pamiętaj z nami.

Na stronie MHK możemy przeczytać:

Odpowiadając na prośby naszych gości, postaramy się ponownie przepracować tematy, które pojawiały się w poprzednich edycjach wydarzenia.Dzięki spacerom edukacyjnym znowu spojrzymy na krakowskie getto, działania konspiracyjne w czasie wojny w Krakowie i postać Oskara Schindlera. Spotkamy się również ze świadkiem historii, panem Romanem Heilem, synem komendanta Szarych Szeregów w Krakowie, harcmistrza Edwarda Heila.

Na sam finał zaplanowano niecodzienny występ muzyków Odraza/Medico Peste/Mord’A’Stigmata pod nazwą Projekt O.

Zaprezentujemy wówczas archiwalny nakręcony przez żołnierza AK Tadeusza Franiszyna ukrytą kamerą film przedstawiający dawny obóz w Płaszowie. Do tego obrazu został skomponowany utwór, który zostanie zagrany na żywo. Wierzymy, że to połączenie niemego filmu ze współczesną muzyką nada pamięci o obozie nowy wymiar ? a może po prostu dla wielu tę pamięć obudzi. – za stroną internetową Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Przypomnijmy, że debiut Odrazy pt. Esperalem Tkane był jedną z największych sensacji 2014 roku, a niedawno ukazała się jego wersja winylowa (Arachnophobia Records/Musica Noire Records).

Szczegóły na temat wydarzenia Pamiętaj z nami można znaleźć pod tym adresem: http://www.mhk.pl/aktualnosci/pamietaj-z-nami