NOWY NUMER!

Musick Magazine nr 32

Kup w naszym Sklepie lub na Allegro!

Newsletter
Rosetta na trzech koncertach w Polsce

W dniach 24-26 czerwca na trzech koncertach w Polsce pojawi się post-metalowa formacja Rosetta. Poniżej szczegóły koncertów.

Post-metalowcy z Filadelfii wystąpią w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

U ich boku zobaczymy North oraz Keretta.

Szczegóły:

24.06. – Gdańsk, B90 – https://www.facebook.com/events/535210943324442

25.06. – Warszawa, Hydrozagadka – https://www.facebook.com/events/183598768671295/

26.06. – Wrocław, Firlej – https://www.facebook.com/events/1091481400872713/

Rosetta nie zwalnia tempa. Po wydaniu trzech krążków w ciągu ostatniego półtora roku, grupa pracuje nad nową płytą. Następca ?Quintessential Ephemera? ma ukazać się w 2017 roku. 25 czerwca zespół wystąpi w Warszawie (Klub Hydrozagadka). Bilety kolekcjonerskie wciąż w sprzedaży.


Rosetta rok 2015 rozpoczęła od wydania ścieżki dźwiękowej ?Audio/Visual? (6 stycznia)
, a pół roku później premierę miał piąty długogrający album zespołu – ?Quintessential Ephemera?. W styczniu 2016 roku z kolei światło dzienne ujrzała kompilacja ?A Dead-Ender?s Reunion? będąca zbiorem remiksów, stron B singli oraz innych perełek. Do tego do sprzedaży mają trafić re-edycje wcześniejszych albumów na kasetach i winylach.

Grupa przeżywa artystyczny rozkwit i obecnie komponuje nowy materiał. ? Na ten rok nie planujemy kolejnych, dodatkowych wydawnictw, ponieważ pracujemy nad nową płytą ? zdradził gitarzysta Matt Weed.
W nowych nagraniach należy spodziewać się kierunku, który zespół obrał na ?Quintessential Ephemera?. Weed niezwykle sobie chwali współpracę Erikiem Jerninganem, który niedawno dołączył do zespołu na stałe. ? Mamy kolejną osobę, która dzięki swoim pomysłom poszerza naszą paletę dźwięków. Dzięki jego obecności możemy komponować bardziej rozbudowane harmonie, ponieważ mamy dodatkowy głos i dodatkową gitarę. Niektórych naszych muzycznych pomysłów nie byliśmy w stanie zrealizować bez niego ? podkreślił.

Rosetta wystąpi w Warszawie 25 czerwca, a w roli supportów wystąpią North (USA) i Kerretta (Nowa Zelandia). North podczas swojej pierwszej europejskiej trasy będzie promował wydany w marcu album ?Light The Way?. Z kolei Kerretta zawita do Polski z nowym materiałem, który zapowiada utwór ?From Elbow to Claw?.

(informacja: PostRockPL)