NOWY NUMER!

Musick Magazine nr 32

Kup w naszym Sklepie lub na Allegro!

Newsletter
Trzecia edycja PostMortem Fest w Toruniu

Post Mortem to cykliczna toruńska impreza w klimatach post / sludge / black / doom. Trzecia edycja mini festiwalu odbędzie się 26 maja w toruńskim klubie NRD.

Zagrają :

? IZAH (Holandia, Tilburg)
[ atmospheric sludge metal ]

Holenderski sekstet przejedzie specjalnie ponad 1000 km aby zagrać swój pierwszy koncert w Polsce. Muzykę tworzoną przez Izah określa się jako mieszankę atmosferycznego sludge’u oraz post metalu. Zespół powstał w 2008 roku i dotychczas nagrał trzy płyty (w tym jeden split i EP). Zeszłoroczny album ?Sistere? zebrał wiele pozytywnych opinii i recenzji z całego świata oraz został zestawiony w czołówce najlepszych płyt w 2015 roku przez takie magazyny jak ?The Metalithic?, ?Prog Metal Zone? czy ?Metalstorm?. Utwory Izah, prócz poruszających melodii i przenikliwych gitar, charakteryzują się długim czasem trwania utworów, najkrótszy trwa ponad 11 minut a najdłuższy ponad 31 minut.

dla fanów: Neurosis, Rosetta, Amenra

https://www.facebook.com/IZAHband/
https://izahband.bandcamp.com/
http://www.izahband.com/
https://www.youtube.com/watch?v=iRJQT_RYqng

? SALVICTION (Trójmiasto)
[ apocalyptic sludge / post metal ]

Salviction powstało w okolicach wiosny 2011 w Trójmieście, zainspirowane przede wszystkim zespołami Post-Metal/Sludge takimi jak Neurosis czy Cult of Luna, dodając do tego własną apokaliptyczną i mocno depresyjną atmosferę. Na początku 2015 roku wydało swój pierwszy album ?Grief-stricken? który mocnym echem odbił się na polskiej scenie post metalowej.

dla fanów: Cult Of Luna, Neurosis

https://www.facebook.com/Salviction
http://salviction.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=UuFTRZjlVW8

? BACKBONE (Warszawa)
[ post metal / atmospheric doom sludge ]

Zespół Backbone powstał w 2012 roku jako chęć realizacji muzycznej wizji z pogranicza post metalu, post rocka, progresywy i zimnej fali. W roku 2013 wykrystalizował się pierwotny skład odpowiedzialny za nagranie dema „Aetherlost”, zagranie kilku koncertów i stworzenie podwalin pod debiutancki materiał. Zespół ma na koncie debiutanckie EP pt. „Omega Wave”.

dla fanów: Blindead, Culf Of Luna, Isis

https://www.facebook.com/backbonepoland/
https://backbonepoland.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=v5s47FyoJKM

? KONTAGION (Bydgoszcz)
[ industrial groove metal ]

Zespół powstał w 2007 roku. Zespół ma na koncie Epkę ?!? z 2008, debiutancką Płytę ?[R-!-E]? wydaną w 2011, EPkę p.t. ?[R-!-E]\/[]|_+?, która ukazała się we wrześniu 2012 poprzez amerykańską wytwórnię Internetową TORN FLESH RECORDS, 22 czerwca 2015 r. zespół wydał swój drugi album p.t. „[R-!-E]LEN+LESS” nakładem polskiej wytwórni INFERNUM MEDIA i wypuścił 2 videoklipy: do utworu ?My Deepest Despise? oraz ?Soul Embrace?. Obecne koncerty promują właśnie ten album.

dla fanów: Godflesh, Fear Factory

https://www.youtube.com/watch?v=BTYhugcXHGU
https://www.facebook.com/Kontagion/

? KIERDA (Toruń)
[ stoner/groove ]

Zespół Kierda powstał we wrześniu 2015 roku, w jego skład wchodzą toruńscy muzycy znani z takich projektów jak Diuna czy Bezdvch. Aktualnie Kierda kończy prace nad swoja debiutancka epką. Występ na trzeciej edycji Post Mortem będzie ich scenicznym debiutem.

https://www.facebook.com/srogakierda/

postmortem3plakat