NOWY NUMER!

Musick Magazine nr 32

Kup w naszym Sklepie lub na Allegro!

Newsletter
Oranssi Pazuzu na trzech koncertach w Polsce!

Jeden z najbardziej innowacyjnych zespołów współczesnego black metalu na trzech koncertach w Polsce. Promujący nowy album Finowie z Oranssi Pazuzu wystąpią we Wrocławiu (11.03), Warszawie (13.03) i Krakowie (14.03).

oranssi_net

Oranssi Pazuzu + support

11 marca (piątek)

Wrocław, Liverpool

Start: 19:30

Bilety: 50 (przedsprzedaż)/60zł (w dniu koncertu)

Dołącz na FB: https://www.facebook.com/events/1660374750903212/

13 marca (niedziela)

Warszawa, Progresja

Start: 19:30

Bilety: 60zł (przedsprzedaż)/70zł (w dniu koncertu)

Dołącz na FB: https://www.facebook.com/events/1693238334248883/

 

14 marca (poniedziałek)

Kraków, Rotunda

Start: 19:30

Bilety: 50 (przedsprzedaż)/60zł (w dniu koncertu)

Dołącz na FB: https://www.facebook.com/events/1693238334248883/

Jeśli przyjąć, że black metal od kilku lat ponownie rozkwita i zaskakuje swymi kolejnymi mutacjami, to Oranssi Pazuzu są bez wątpienia jednymi ze sprawców tego stanu rzeczy. Istniejąca od niespełna dekady formacja z Tampere i Seinäjoki, wraz z każdym kolejnym albumem poszerza granice gatunku o kolejne wymiary, będąc zarazem główną siłą napędową jego psychodelicznego odłamu. Systematycznie zwiększając swą siłę oddziaływania, począwszy od debiutu ?Muukalainen Puhuu? (2009) i zwracając uwagę coraz liczniejszych fanów w rodzimej Finlandii oraz poza jej granicami, grupa zaistniała na międzynarodowej arenie dzięki wydanemu przed trzema laty albumowi ?Valonielu?. Zderzenie blackmetalowej surowości z astronomicznym rozmachem space rocka wprawiło w zachwyt słuchaczy pod każdą szerokością geograficzną.

– Przez sporą część czasu trwania płyty nie będziecie mieli zielonego pojęcia, co dzieje się z waszymi narządami słuchu. I właśnie to jest OK ? pisał w recenzji ?Valonielu? opiniotwórczy portal CVLT Nation.

Po premierze ?Valonielu?, Finowie wystąpili m.in. na OFF Festivalu w Katowicach. W rok 2016, Oranssi Pazuzu wchodzą z nową płytą. ?Värähtelijä? będzie mieć swoją premierę 26 lutego. Trwający ponad 70 minut, czwarty krążek zespołu to, jak przyznają sami muzycy, najcięższy i najbardziej atmosferyczny materiał w ich dotychczasowej dyskografii.

– ?Värähtelijä? to kontynuacja drogi rozpoczętej na ?Valonielu?. Z tą jednak różnicą, że zagłębia się jeszcze bardziej w stan czarnej hipnozy i łączy progresywne struktury ze swobodnie płynącymi partiami. Ta fuzja otworzyła przed nami nową, nieodkrytą wcześniej rzeczywistość ? mówi lider Oranssi Pazuzu, Jun-His.

Podobnie jak poprzedniczka, nowa płyta Finów ukaże się pod skrzydłami Svart Records, a tuż po jej premierze Oranssi Pazuzu wyruszą w europejską trasę koncertową. Ich spowite psychodelicznymi oparami dźwiękowe ceremonie odwiedzą również trzy polskie miasta ? Wrocław, Warszawę i Kraków. To przedwiośnie ma szansę na długo zapaść w pamięć miłośników podróży do wnętrza otchłani.

Posłuchaj, jeśli lubisz: Darkthrone, Hawkwind, Swans

Oranssi Pazuzu on-line: www.facebook.com/Oranssi-pazuzu-58437793552/

?Hypnotisoitu Viharukous? (AUDIO): www.spin.com/2016/01/oranssi-pazuzu-hypnotisoitu-viharukous-new/