NOWY NUMER!

Musick Magazine nr 32

Kup w naszym Sklepie lub na Allegro!

Newsletter
Days of No Light: jesienna trasa Blaze of Perdition, Mord’a’Stigmata, Moanaa

W listopadzie na dziewięciu koncertach zaprezentują się Blaze of Perdition, Mord’a’Stigmata oraz Moanaa – trzy nazwy, które w ostatnich miesiącach silnie zaznaczyły swą indywidualność w świecie polskiej ekstremy, będące u szczytu albo na najlepszej na niego drodze.

Szczegóły koncertów poniżej.

5.11. ? Lublin, Graffiti

6.11. ? Warszawa, Hydrozagadka

7.11. ? Gdańsk, Protokultura

8.11. ? Łódź, Dom

 

10.11. ? Poznań, U Bazyla

11.11. ? Wrocław, Liverpool

12.11. ? Bielsko-Biała, Rudeboy

13.11. ? Chorzów, Tiger Riders

14.11. ? Kraków, Zaścianek

 

Start: 19:30

Bilety: 35zł (przedsprzedaż)/45zł (w dniu koncertu)

Przedsprzedaż: http://lhs-booking.8merch.com, w klubach oraz wybranych sklepach muzycznych

 

BLAZE OF PERDITION

(Black Metal, Lublin)

 

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu można było przypuszczać, że ta formacja nie zagra już nigdy. Wypadek, w którym zginął 23, basista Blaze of Perdition, a wokalista S. doznał poważnych obrażeń nieomal przekreślił dalszą działalność zespołu. Stało się jednak inaczej. Graniczne doświadczenie okazało się punktem zwrotnym w jego karierze. Powstała w następstwie płyta ?Near Death Revelations? to triumfalny powrót lubelskich blackmetalowców i najbardziej autorski materiał w ich dorobku. Daleki od gatunkowych klisz album to dumne podjęcie rzuconej przez los rękawicy, a zarazem bezczelny manifest wolnych ludzi, którzy nie boją się splunąć przeznaczeniu w twarz. To nie jest koniec, to nie czas ukojenia.

 

Web: http://www.facebook.com/blazeofperdition

Posłuchaj: http://www.youtube.com/watch?v=hy_xPPJISco

 

MORD’A’STIGMATA

(Black Metal, Małopolska)

 

Trudno o bardziej spektakularny akt muzycznej transgresji w ostatnich latach niż ?Ansia?, trzecie dzieło Mord’A’Stigmata. Wydany pod koniec 2013 roku album był dla zespołu Statica nowym otwarciem, zarówno na poziomie personalnym, jak i twórczym. EPka ?Our Hearts Slow Down?, której premierę zaplanowano na 25 września jest kolejnym krokiem w brzmieniowej ewolucji małopolskiego kwartetu. Wyzwoleni ze stylistycznych ograniczeń, a zarazem emanujący autentyczną żarliwością. Do bólu introwertyczni, a przy tym obłędnie zaraźliwi. Post black metal? To sformułowanie jest w ich przypadku zdecydowanie niewystarczające. To zapis szaleństwa, obłąkana mantra udręki. Warto do niej przystąpić.

 

Web: http://www.facebook.com/mordastigmata

Trailer ?Our Hearts Slow Down?: http://www.youtube.com/watch?v=Ljfp3Ee2H5s

Posłuchaj: http://www.youtube.com/watch?v=cnFK90FiUko

 

MOANAA

(Post Metal, Bielsko-Biała)

 

Jeden z najbardziej niedocenianych debiutów ubiegłego roku. Trasa Days of No Light będzie idealną okazją do nadrobienia zaległości i spotkania z Moanaa. Założony w 2008 roku zespół tworzy post metal, którego atutami są psychodeliczny sznyt, a zarazem ? wyjątkowa przystępność. Te cechy rzadko występują obok siebie, a jeszcze rzadziej pozostają w tak dobrych proporcjach.  Na przestrzeni dotychczasowej działalności, grupa dzieliła scenę m.in. z Jarboe, Nachtmystium i Blindead. Obecnie rozpoczyna pracę nad nowym materiałem, który ukazać się ma w przyszłym roku.

 

Web: http://www.facebook.com/Moanaaband

Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=5ahTyVbR6A0

daysofnolight-plakat-web