NOWY NUMER!

Musick Magazine nr 32

Kup w naszym Sklepie lub na Allegro!

Newsletter
Sólstafir i The Ocean wystąpią razem z Mono w Warszawie!

Znamy pełen skład wcześniej ogłoszonego koncertu Mono w warszawskiej Proximie. Do składu trasy dołączyli islandzcy kowboje z Sólstafir i niebagatelny kolektyw The Ocean.

Ten wyjątkowy koncert odbędzie się 22 października.

Bilety dostępne są w sieciach bileterii oraz na stronie www.go-ahead.pl

Poster vector

Sólstafir to wyjątkowe połączenie metalu z melodią i psychodelą, dodatkowo przyprawione elementami typowymi dla klasycznego rocka. Piąty album tej islandzkiej formacji ? wydany w ubiegłym roku ?Ótta? ? stanowi kontynuację szlaku obranego przy poprzednim wydawnictwie.

Ostatnie lata były jednymi z najlepszych w karierze The Ocean. Zespół odbył dwie międzynarodowe trasy koncertowe, które objęły Amerykę Północną i Europę, ale także Rosję, Chiny i Australię! Promując album ?Heliocentric Anthropocentric? muzycy supportowali Opeth, Dillinger Escape Plan czy Devina Townsenda. W 2013 roku, gdy ukazała się płyta ?Pelagial? – wyjątkowe wydawnictwo, które traktować należy całościowo i słuchać także od pierwszej do ostatniej minuty.

Mono działają wspólnie od 1999 roku. Grali już w najbardziej prestiżowych salach Nowego Jorku, Londynu czy Tokyo, doskonale są też znani polskiej publiczności, a ich występy na żywo określić można raczej mianem spektakli niż koncertów. W październiku 2014 roku ukazał się podwójny, konceptualny album ?The Last Dawn / Rays Of Darkness?. Płyty w znacznym stopniu różnią się od siebie ? pierwsza jest zdecydowanie lżejsza, słuchać tu inspiracje muzyką filmową i shoegazem. To klasyczna płyta Mono, którą jednak wyróżnia na tle innych brak instrumentów smyczkowych, z którymi zespół przez wiele lat bardzo mocno kojarzono. ?Rays Of Darkness? z kolei to pierwsza płyta Mono od 15 lat, na której nie ma instrumentów orkiestrowych. To album znacznie mroczniejszy i cięższy, ale równie niesamowity i ciekawy, doskonale komponuje się z dotychczasowym dorobkiem zespołu.